خیابان وحید چهارراه خاقانی طبقه فوقانی بانک سرمایه
031-91004030

اضافه شدن ارتباط ماهواره‌ای به گوشی‌های آینده‌ سامسونگ

اضافه شدن ارتباط ماهواره‌ای به گوشی‌های آینده‌ سامسونگ

سامسونگ احتمالا ارتباط ماهواره‌ای را به گوشی‌های آینده‌اش اضافه می‌کند

پس از اپل و هواوی، این بار سامسونگ در حال بررسی قابلیت ارتباط ماهواره‌ای گوشی‌های آینده خود است.

اپل اخیرا از گوشی‌های سری آیفون 14، همراه با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای رونمایی کرد. با کمک این ویژگی، کاربران آیفون می‌توانند در مواقعی که گوشی آن‌ها به شبکه تلفن همراه متصل نمی‌شود، با ماهواره‌ها ارتباط برقرار کرده و تماس اضطراری برقرار کنند. هواوی با سری میت 50 خود نیز قابلیت مشابهی را معرفی کرد. حالا به‌نظر می‌رسد سامسونگ نیز قصد دارد قابلیت اتصال ماهواره‌ای را به دستگاه‌های گلکسی بیاورد.

طبق گزارش‌هایی که بر اساس گفته یکی از منابع حوزه فناوری شکل گرفته است، سامسونگ قصد دارد ویژگی اتصال ماهواره‌ای را به دستگاه آینده گلکسی خود اضافه کند. البته هنوز مشخص نیست که در گوشی‌های سری گلکسی S23 که نسل بعدی پرچمداران سامسونگ هستند، شاهد این قابلیت خواهیم بود یا خیر.

سامسونگ به دنبال راه اپل و هواوی

همانطور که گفته شد، اپل قابلیت ارتباط ماهواره‌ای را با سری آیفون 14 معرفی کرد. البته این ویژگی تا ماه نوامبر در دسترس نخواهد بود و فعلا فقط در ایالات متحده و کانادا پوشش داده می‌شود. با این حال، به گفته برخی شایعات، اپل قصد دارد تا اواخر سال جاری این ویژگی را در دسترس کشورهای دیگری نیز قرار دهد.

هواوی نیز پیش از اپل با سری Mate50 این قابلیت را معرفی کرده بود. به گفته این شرکت چینی، گوشی‌های میت 50 و میت 50 پرو، به کاربران امکان ارسال پیام‌های متنی کوتاه از طریق شبکه جهانی ماهواره BeiDou چین را ارائه می‌کند و باعث ارتباط در مناطق بدون اتصال شبکه می‌شود.

در مورد اپل، گوشی‌های خانواده آیفون 14 این شرکت برای ویژگی جدید Emergency SOS خود به شبکه ماهواره‌ای Globalstar متصل می‌شود. در همین رابطه، ایلان ماسک هم با اپل برای ارتباط ماهواره‌ای آیفون مذاکره کرده بود.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ در صورت اضافه کردن این ویژگی به گوشی‌های خود، از کدام سرویس استفاده خواهد کرد. باید به این نکته هم توجه داشت که ویژگی اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های گلکسی هنوز یک شایعه است و سامسونگ هنوز هیچ جزئیاتی را به‌طور رسمی تایید نکرده است.

 
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *